Zabrze – Miasto Innowacji

„W Zabrzu efektywnie łączymy wielowiekową przemysłową tradycję z nowoczesnym podejściem do ambitnych i innowacyjnych przedsięwzięć. Dzięki uznanym ośrodkom naukowym, badawczym i medycznym możemy szczycić się specjalistyczną i wykwalifikowaną kadrą, która działa na rzecz przemysłu medycznego, biomedycznego, górniczego, chemicznego, motoryzacyjnego, inżynierii środowiskowej, a także mechaniki i robotyki.
Zabrzańscy badacze z sukcesem łączą osiągnięcia naukowe z wdrożeniami nowoczesnych technologii i produktów, które odpowiadają zapotrzebowaniom rynkowym w kraju i zagranicą. W naszym mieście swoją siedzibę mają znaczące dla rozwoju technicznego zaplecza medycyny instytucje badawcze i rozwojowe m.in. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Śląskie Centrum Chorób Serca, Instytut Techniki i Aparatury Medycznej, Centrum Materiałów Polimerowych czy Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Koncentracja tych jednostek stanowi o wyjątkowym w skali naszego kraju potencjale zabrzańskiego ośrodka innowacji.
Priorytetem w rozwoju naszego miasta jest tworzenie klimatu dla rozwoju zaplecza badawczego firm i instytucji. W procesie upowszechniania badań naukowych, transferze technologii a także stawianiu nowych wyzwań niezwykle istotną rolę odgrywa organizowana cyklicznie konferencja pt. „Śląska Inżynieria Biomedyczna”, będąca forum wymiany doświadczeń oraz wzajemnych inspiracji integruje wokół wyzwań współczesnej medycyny, czy kolejne edycje Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, które gromadzą najwybitniejszych kardiologów, kardiochirurgów, transplantologów i anestezjologów. Z uwagi na udział młodych lekarzy i studentów istotny dla przyszłości jest również aspekt dydaktyczny”.

Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-SzulikMedTrends Forum
05.12.2019 r.

Śląskie Centrum Chorób Serca,

bud. B, Aula Prof. Z.Religii, II p.,
ul. M. C. Skłodowskiej 9,
41-800 Zabrze,

Dane kontaktowe

Dane organizatora:


Śląski Park Technologii Medycznych
Kardio-Med Silesia Sp. z o.o.

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 10c

41-800 Zabrze

tel: 32 70 50 305
email: biuro@medtrends.pl

Biuro konferencji:


Magdalena Śpiewak

tel. 734 736 695
email: biuro@medtrends.pl

Koordynator ds. Współpracy Naukowej i Partnerstwa MT:


Joanna Zembala-John

tel. 600 255 343

email: j.zembala-john@medtrends.pl

Koordynator ds. Współpracy ze Sponsorami:


Barbara Magdziorz

tel. 508 225 238

Sledź nas na: